• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Idealna podróż dla nowożeńców, a może Meksyk?

{Zwiedzanie słonecznej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. Szczególnie, że Portugalia jest całkiem tania, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy jasno przyznać, że Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Początkowo warto pod uwagę brać Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest nawet kilka razy bogatsza, aniżeli pozostałe regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – na przykład za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o przepięknych plażach, które są idealne dla fanów plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów w Europie
Bardzo wiele osób nawet uważa, że Włochy to najpiękniejszy kraj na świecie. Trudno ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne widoki bądź doskonałą pogodę, lecz także dały nam genialnych naukowców, smakowite potrawy bądź szybkie auta. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek zwiedzić.
Choć akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, zatem najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Dobre są także miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością wyczekuje na ten cudowny czas którym jest urlop. Po długich miesiącach ciężkiej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy wspólnie z bliskimi wyjechać na wspólny odpoczynek. Dzisiaj opcji w tym aspekcie posiadamy tak dużo, iż ciężko bywa podjąć decyzję. Warto zapoznać się szczegółowo z propozycjami różnych biur podróży, które mają często do zaproponowania wiele interesujących miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli jedynie mamy taką sposobność i chcemy trochę zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny wówczas bywają znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych miejscach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę także aby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się morze lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą świetną temperaturę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest na pewno Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest wręcz przepełniona wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dopadnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi wspaniałymi budowlami oraz legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu ludzi może być uważany za niemal raj. Przecież to piękne państwo, w którym nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie pojechać wielu podróżnych. Jeżeli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że wypad do Australii to duży wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić to wspaniałe państwo. Należy po prostu ustalić sobie cel!
A trzeba jasno napisać, iż Australia może zaoferować dla gości bardzo dużo atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeżeli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, na przykład słynną Operę, ale również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w dużych miastach we wschodniej części kraju – choć jest także spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem świecie, który oferuje nam bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Odkrywajmy wschodnią część Europy!
Europa to niezwykły kontynent. Przecież na tej małej powierzchni znajduje się kilkadziesiąt państw. Każdy z tych krajów choćby odrobinę się od siebie różni. I dlatego właśnie Europa to ciągle najwspanialszy i najbogatszy kontynent na świecie. Najbliższe lata pokażą czy Europejczycy zdołają pokonać wszystkie kłopoty, takie jak na przykład bezrobocie wśród szczególnie młodych albo przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednakże także spojrzeć na taką część naszego kontynentu, która jest jakby zapomniana. Mowa tutaj o takich państwach, które są zlokalizowane na wschód od Polski. Przykładowo Białoruś, zatem jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Choć na Białorusi nie ma zbyt wielu wielkich miast – wyjątek to m.in. Mińsk, zatem stolica naszego sąsiada, to jednak nie jest to minusem. Największym atutem Białorusi jest pewna oryginalność, swoista dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – chociaż niestety ciągle daleko Polakom do poziomu życia w Holandii, to jednak widać wielką różnicą między Polską, a Białorusią – należy dodać, iż w 1989 roku, gdy walił się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje duży minus takich krajów jak Białoruś, ale także choćby Mołdawia. Jednak nie zmienia to faktu, że warto odkrywać Wschód.

1. Kliknij i zobacz

2. Zajrzyj tutaj

3. Zobacz teraz

4. Znajdź więcej

5. Zobacz szczegóły

Categories: Turystyka

Comments are closed.